Sultan Papağanı Okulu Etiketler / Kabızlık.html
Sayfa: 1

Sonuçlar : Kabızlık.html
Konu / YazarEtiketler
Sultan Papağanlarında Kabızlık - sahintayfun Kabızlık, Papağanlarında, Sultan,
Sultancıklara uygun olmayan besinlerle beslenmeleri sonucu kabızlık durumuyla karşılaşılır. Bu durumda kuşlar kendilerini zorlamalarına rağmen dışkılayamazlar. Kafalarını öne eğerek ve kanatlarıyla hareket yaparak dışkılamaya çalışırlar. Bunun sonucunda vücudun makat kısmında dışkılayamamaktan dolayı şişikler görülebilir.

Böyle bir durumla karşılaşılınca ılık bir su ile makat bölgesine pansuman yapılabilir. Dışkılamayı kolaylaştırmak için de yumuşak bir şeye (kulak kurdanı gibi) yağ sürülerek makat kısmına girdirilmeden uygulanır.
Sonuç alınmaması durumunda ise geciktirilmeden veteriner-hekime başvurmak gerekir.

NOT: Kabızlık durumunu karşılaşmadan önlemek için; sulukları temiz tutulmalı ve suları bol bol değiştirilmelidirr. Kuş yemi ve kumu kaliteli ürünlerden seçilmelidir.
Benzer Konu Etiketleri
Sultan Papağanıyla Arkadaş Olmak, Birden Fazla Sultan Papağanı Eğitmek, Sultan Papağanlarının Güvenini Kazanmak, Sultan Papağanı Yavrunun Sağlıklı Olması Neler Yapılmalıdır, Sultan Papağanların Tüylerini Kopartmaları, Sultan Papağanlarında Kabızlık, Sultan Papağanı Gaga Erimesi, Sultan Papağanı Özelliği,
Etiket Sistemi Eklentisi by Kupo v 0.9a - CS

Sayfa: 1