Sultan Papağanı Okulu Etiketler / Kontrolü.html
Sayfa: 1

Sonuçlar : Kontrolü.html
Konu / YazarEtiketler
Sultan Papağanı Yuva Kontrolü - sahintayfun Kontrolü, Yuva, Papağanı, Sultan,
Kuluçkadaki çiftler, özellikle dişi sultan papağanı mümkün olduğunca az rahatsız edilmelidir. Yumurta ve yavru kontrolü yapılırken yuvalığın kapağı bir anda açılmamalıdır.
Yuvalık kontrolünün günde en az iki defa yapılmasında fayda vardır. Bu kontroller anne veya babanın zarar verdiği yavruları daha erken fark etmenizi sağlar, yavruların daha fazla zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Yumurtayı kırmış fakat yumurtadan çıkamamış sultanların yumurtadan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Günü geldiği halde yumurtadan çıkmamış yavruları kurtarmanın yolu ise yumurtalara numara vermek ve zamanında çatlamayan yumurtaları özenli bir şekilde açmaktır.
Sultan Papağanı Yuvalık Kontrolü - sahintayfun Kontrolü, Yuvalık, Papağanı, Sultan,
Yuvalık kontrolü :Kuluçkadaki çiftler, özellikle dişi sultan papağanı mümkün olduğunca az rahatsız edilmelidir. Yumurta ve yavru kontrolü yapılırken yuvalığın kapağı bir anda açılmamalıdır.
Yuvalık kontrolünün günde en az iki defa yapılmasında fayda vardır. Bu kontroller anne veya babanın zarar verdiği yavruları daha erken fark etmenizi sağlar, yavruların daha fazla zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Yumurtayı kırmış fakat yumurtadan çıkamamış yavruların yumurtadan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Günü geldiği halde yumurtadan çıkmamış yavruları kurtarmanın yolu ise yumurtalara numara vermek ve zamanında çatlamayan yumurtaları özenli bir şekilde açmaktır.
Sultan Papağanı Üretimi ısı Kontrolü - sahintayfun Kontrolü, ısı, Üretimi, Papağanı, Sultan,
İlk başlangıç noktamız kesinlikle sıcaklık olmalı ve evimizde dijital bir ısı ölçer olmalı. Genel kural olarak Sultan papağanların sağlıklı yavru yapmaları için ihtiyaç duydukları değer 25-28 C derecedir. Bu sıcaklık oda içi sıcaklıktır. Yavruluk içi sıcaklık ise 30 C derecede olmalıdır. Bu ikisini birden kontrol etmek için en güzel alet MİGROS larda bile satılan 30YTL fiyatı olan ve araçlar için üretilmiş bir derecedir. Bu derece hem bulunduğu odanın sıcaklığını ölçer hem de kulak içi kulaklık boyutunda olan ikinci sensörü astığınız yerin sıcaklığını ölçer. Araçlarda bu aleti araç içi ve dışı sıcaklığı ölçmek için kullanıyorlar ancak siz bu küçük sensörü yuvalığın uygun köşesine asarak yuva içi sıcaklığı da oda sıcaklığı ile aynı ekranda görebilirsiniz. Sıcaklığın ve nemin önemi çok büyüktür eğer bu ölçülerde sıcaklığı ve doğru nem oranını sağlayabilirseniz yavrularınız tam zamanında yumurtadan...
Benzer Konu Etiketleri
Sultan Papağanı Yuva Kontrolü, Sultan Papağanı Yuvalık Kontrolü, Sultan Papağanı Üretimi ısı Kontrolü,
Etiket Sistemi Eklentisi by Kupo v 0.9a - CS

Sayfa: 1