Sultan Papağanı Okulu Etiketler / Yumurta.html
Sayfa: 1

Sonuçlar : Yumurta.html
Konu / YazarEtiketler
Sultanlarınız Çiftleşiyor Bu Yumurta Gelmesi Anlamınamı Gelir - sahintayfun Gelir, Anlamınamı, Gelmesi, Yumurta, Çiftleşiyor, Sultanlarınız,
Genç yaştaki sultan papağanları yavrulama amaçlı olmayan cinsel ilişkilere düşkündürler. Sadece bu davranışları; çiftleştiğini gördüğünüz eş kuşların, yumurtalayacağını düşünmeniz ve kafese yuva takmanız ve onları gelecekteki yavrular için hazırlamanız anlamı ifade etmeyecektir. Yaşlarına dikkat etmeksizin; bir yuva takarak, yumurtalamaları ve yavru sahibi olmalarına yol açmaktan kaçınmalısınız. Kuşlarınızın sağlığı için minimum üretim yaşı , dişi ve erkek kuşlar için 12 ay olmalıdır.
Sultan Papağanlarında Yumurta Sıkışması - sahintayfun Sıkışması, Yumurta, Papağanlarında, Sultan,
Yumurta tıkanması, dişi kuşlarda bir eşin olmasına gerek bulunmaksınız ortaya çıkabilir. Yumurtanın, normal bir biçimde üreme sisteminden geçmediği zaman oluşur. Distosi ise bir engel nedeniyle yumurtlama zorluğudur. Her ikisi de evcil kuşlarda ortak bir problem olup çoğunlukla önlenebilmektedir. Diğer yandan her iki durum da, yumurtalar dişi kuşlarda doğal olarak gelişerek, kendiliğinden oluşup dışarı çıkarıldıklarından bir eşe gereksinim bulunmaksızın meydana gelebilir. Eğer erken teşhis edilir ve müdahalede bulunulursa, genellikle çok iyi sonuç alınmaktadır. Eğer her iki olumsuzluk çok uzun süreyi kapsarsa, özellikle daha küçük kuşlarda komplikasyon ve ölümlerle sonuçlanabilir.
Hangi kuşlar genellikle yumurta tıkanması ve yumurtlama zorluğu ile karşılaşırlar ?
Yumurta tıkanması riskini artıran birkaç faktör bulunmaktadır:
Küçük Cinsler: Yumurta tıkanması; muhabbet kuşları,...
Benzer Konu Etiketleri
Sultanlarınız Çiftleşiyor Bu Yumurta Gelmesi Anlamınamı Gelir,
Etiket Sistemi Eklentisi by Kupo v 0.9a - Serwery Non Steam

Sayfa: 1